Cem Kefeli 1983 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Zonguldak Bahçelievler İlköğretim Okulu’nda, lise öğrenimini ise Zonguldak Mehmet Çelikel Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

2002 yılında Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde öğrenim görmeye başladı. Lisans eğitimi sonrasında 2006’da aynı üniversitede, aynı bölümde yüksek lisans eğitimine başladı ve 2008 yılında yüksek lisans derecesi almaya hak kazandı. Lisans ve yüksek linsans öğrenimi süresince birçok yazılım ve ürün geliştirme projesinde yer aldı. Özellikle sayısal video işleme, sayısal ses işleme, gömülü sistemler, gerçek zamanlı uygulamalar, java/c++/.NET dilleri ile yazılım geliştirme konularında çalışmalar yaptı. 

2008 yılında doktora öğrenimine ve eş zamanlı olarak da Nortel Networks Netas‘ta IP Multimedia Subsystem (IMS) Çözümleri Yazılım ve Tasarım Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2010’da Netaş’tan ayrılarak AVEA‘da Katma Değerli Servisler Kıdemli Mühendisi görevini üstlendi. 2014 yılında Vodafone Türkiye‘de önceleri Orta Katman Servisleri Planlama Eksperi olarak görev yaptıktan sonra Partner ve Müşteri Servisleri Çözüm Tasarım Eksperi olarak çalıştı. 2019 yılı ağustos ayında Arçelik‘e geçerek Akıllı Yaşam Çözümleri alanında önceleri Product Owner olarak sonrasında ise Akıllı Yaşam Çözümleri Konsorsiyumu Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etti.

2023 yılı ekim ayı itibariyle ise Zorlu Holding‘te Teknik Çözüm ve Yazılım Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmektedir.

Banner - Cem Kefeli - Work Experience 2023 Kasım