Previous
Next

"Messenger is not available right now. Please try again later. (0x8100039d)" hatası hakkında

by Cem Kefeli 7. Temmuz 2010 11:13

Messenger is not available right now. Please try again later. (0x8100039d)

Bir Microsoft, bir Windows, bir MSN klasiği daha... Bela bir hatadır bu hata. Nerden neyi bulacam, niye böyle oldu bu şimdi? diye kendi kendinizi yiyip durursunuz valla Frown hatanın açıklamasına bakarmısınız, diyor ki:'Messenger is not available'. Burası zaten çok açık, çünkü video konferans yapamıyorum, Windows Live Messenger - MSNçalışmıyor... Noktadan sonraki cümle daha da sinir bozucu. 'Please try again later' diyor. Şimdi git sonra gel diyor yani. Başka da bilgi yok, yandaki hexadecimal sayılardan başka. Nette biraz araştırma yaparsanız bunun nedeni şudur diye birşey de söylemiyor hiç bir yer. Daha nolduğu bile belli değil yani tam olarak.

Neyse giriş bölümünü geçtik... Bu hatayı alıyorsanız siz de benim gibi video konferans yapmakta sıkıntı yaşıyorsunuz demektir. Büyük ihtimalle de sisteminizde da VMware yüklü olabilir. İşte meselenin kaynağı bu MSN ile VMware'in anlaşmazlığı. Eğer kullanıyorsanız biliyorsunuzdur. VMware networke çıkabilmek için kendisi için bazı sanal networkler oluşturuyor. Yani sanki makinenizin bir tane daha ethernet portu varmış gibi sanal aygıtlar oluşturuyor. Bunlara Network Connections altından ulaşabilirsiniz Windows XP kullanıcısı iseniz. MS Vista kullanıyorsanız da Network --> Network and Sharing Center --> Manage network connections yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz. Buraya girdiğinizde sizin fiziksel bağlantılarınızın(Local Area Connection, Wireless Network Connection, vb...) yanına ilaveten VMware'a ait iki tane daha sanal inteface bulacaksınız. Bunların adı da VMware Network Adapter VMnet1 ve VMware Network Adapter VMnet8. Yapmanız gereken bu iki bağlantıya da sağ tıklayıp disable yapmanız. Sonrasında MSN'i yeniden başlatırsanız sorununuz kalmayacaktır... En azından benim öyle oldu...

Yorumlar (9) -

osman
osman
08.07.2010 08:12:34 #

gercekten guzel bir paylasim

sanal makina oldugu aklimin ucuna bile gelmezdi Smile

Yanıtla

admin
admin Turkey
08.07.2010 08:24:12 #

Osman yorumun için teşekürler, faydalı olduysa ne mutlu...Smile
Umarım işine yaramıştır ve sorununu çözmüştür.

Yanıtla

ali
ali Turkey
13.07.2010 10:32:18 #

gercekten cok tesekkurler kac gundur ugrasıyordum ama bır turlu cozememistim
tesekkurler....

Yanıtla

admin
admin
14.07.2010 09:19:18 #

Rica ederim Ali, Kolay gelsin...

Yanıtla

Cengiz Can
Cengiz Can Turkey
24.07.2010 05:14:47 #

Tesekkurler. Az daha router'i camdan asagi atiyordum.

Yanıtla

admin
admin Turkey
24.07.2010 10:26:00 #

Faydalı olmasına sevindim Cengiz.
Kolay gelsin..

Yanıtla

eyüp
eyüp Turkey
30.07.2010 08:32:28 #

bende bu bahsettiğiniz proğram yüklü değil ama aynı sorunu yaşıyorum ne yapabilirim.
veya bu ; network connections'a nerden ulaşabilirim
yardımcı olursan sevinirim

Yanıtla

Burak
Burak Turkey
26.02.2011 06:35:59 #

ben anlamadım 0x8100039d bu hatayı veriyor wepcam açamıyorum ve karsımdakı de açıyor fakat bende gözükmüyor admin  lütfen msn mi ekleyip yardımcı olursan çook duamı alırsın kardeş buradaki çözümü anlamadım burak_24_34@hotmail.com  LÜTFEN YARDIM EDİN .

Yanıtla

vedat
vedat Turkey
07.04.2011 02:45:30 #

kardeş peki windows 7'de manage network Connections linki nerde?? bulamadım onu network klasörüün altında. bi de ben  Kerio VPN server kullanıyorum ek olarak. bunun bi etkisi varmı?

Yanıtla

Yorum ekle

biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading

Hakkımda...

Cem KEFELİ

Electronics and
Telecommunication Eng.
devamı...


Son yapılan yorumlar...

Comment RSS

Yasal bir uyarı...

Disclaimer"Bu web sitesinde görmüş olduğunuz bilgilerin, dokümanların ve diğer materyallerin kullanılmasından doğabilecek hiç bir sorumluluktan site sahibi sorumlu tutulamaz. Web sitesi içerisinde yer alan yazılar, yorumlar, resimler ve diğer tüm içerikler yalnızca sahibinin görüşünü yansıtmakta olup içeriğin sahibi kişilerin çalıştığı kurumları bağlayıcı hiç bir nitelik taşımamaktadır. Yapılan tüm alıntılar mutlaka kaynak gösterilerek verilmeye çalışılmaktadır. Web sitesi içerisinde bulunan ilgili materyaller, ilgili yasal kurumlar tarafından uygun görülmemesi durumda kaldırılacaktır."
General