Previous
Next

Web to date artık Türkiye'de...

by Cem Kefeli 1. Temmuz 2010 11:24

Web to dateWeb to date Türkiye'de
Data Becker bilgi teknolojileri alanında yazılım üreten (B2B ve B2C) ve tüm IT konularında kitaplar yayınlayan ve uluslararası operasyonlarını gerçekleştiren bir firmadır. Firma şu anda dünya çapında en çok satın alınan ürününün tamamı Türkçe olan versiyonunu üretti. "Web to date Türkiye" adını taşıyan ürün, web to date serisinin (güncel seri 6.0) tamamen Türkçe versiyonu olup, profesyonel bir içerik yönetim sistemidir. Bu içerik yönetim sistemi, programlama bilgisi gerektirmeksizin her kesimden tüketicilerin MS Windows işletim sistemi üzerinde web sayfası ve web projeleri geliştirmelerini ve sonrasında da web ortamında yayınlamasını kolaylaştırmakta.

Yeni Türk Ticaret Kanunu tasarısı göz önünde bulundurulduğunda, ulaşmak istenen ana hedef kitleyi küçük ve orta ölçekli işletmeler olarak tanımlıyor Date Becker. Web to date Türkiye, piyasada var olan web programcıları, dizayncıları, ajanslar ve benzerlerinin sundukları çözümler ve paket fiyatları göz önünde bulundurulduğunda, hem rekabet avantajı çok yüksek hemde fiyat olarak çok uygun bir düzeyde konumlandırımış. Çünkü, Web to date Türkiye, web site ihtiyacı olan veya hobi olarak bu alanla ilgilenenlerin gereksinimleri göz önünde bulundurularak geliştirilmiş.

Ürün şu anda www.todate.com.tr sitesinden satın alınabildiği gibi, 10 günlük tam sürüm olarak bedava indirilip ücretsiz olarak test edilebilmektedir. 30.000 web to date müşterisine sahip olan Data Becker, yeni ürünü ile Türkiye’de müşteri memnuniyetine dayanan müşteri sayısını arttırmayı ve devamında todate ürün paleti ile tüm E-Business ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir.

Web to date Türkiye'nin hedefleri  ve içeriği oldukça büyük ve tatmin edici görünüyor. Benim de WEB dünyasında yer aldığını düşünenler için faydalı olacağına inandığım bazı yazılarım olacak ilerleyen günlerde Web to date Türkiye hakkında. Yazılım hakkında bazı incelemelerimi ve düşüncelerimi sizler ile paylaşmayı hedefliyorum. Tekrar söylüyorum, ürünü siz de deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken www.todate.com.tr adresinden ürünü indirip kurmanız... Aşağıda ürün ile ilgili detaylı basın açıklamasını ve ürün screenshot'larını bulabilirsiniz. Herkese bol WEB'li günler...

Web to date Türkiye - Montaj MasasıWeb to date Türkiye - Galeri (Inline)Web to date Türkiye - BlogWeb to date Türkiye - Proje asistanıWeb to date Türkiye - Galeri (Inline)Web to date Türkiye - Dia Gösterisi
Web to date Türkiye - Proje AsistanıWeb to date Türkiye - Proje AsistanıWeb to date Türkiye - Proje AsistanıWeb to date Türkiye - DizaynWeb to date Türkiye - Dia GösterisiWeb to date Türkiye - Dia Gösterisi

Web to date Türkiye Basın açıklaması;

Web to date: Programlama bilgisi olmadan profesyonel web sitesi tasarımı
Düsseldorf (Almanya), 2 Haziran 2010. Günümüzde internet üzerinden profesyonel şirket tanıtımları her büyüklükte işletme ve tüzel kişilik için vazgeçilmez hale gelmiştir. (Yeni çıkacak Türk Ticaret Kanunu da burada bir takım yeni düzenlemeler ve zorunluluklar getiriyor). Profesyonel tarzda web sitesi tasarlama konusunda gerekli bilgi ve birikime sahip olmayan işletmeler ve kişiler, bu tür siteleri değişik ajanslara yüksek paralar ödeyerek hazırlatıyorlar. Daha ekonomik bir alternatif ise bilgisayar programları aracılığıyla profesyonel bir web sitesi tasarlamak. Alman yazılım şirketi Data Becker, piyasaya sürdürdüğü ve tamamı Türkçe olan „Web to date Türkiye“ programı ile İçerik Yönetim Sistemi (Content-Management-System) bazında artık yeni bir çözüm sunuyor. Her türden branşa ve ihtiyaca göre hazırlanmış kullanıma hazır şablonlar yardımı ile modern Web 2.0 tabanlı modüler içerikli profesyonel web sitesi hazırlamak, sayfa içeriklerini ihtiyaçlara göre değiştirmek ve yenilemek herhangi bir programlama bilgisine sahip olmadan mümkündür.

Programın içinde kullanıma hazır ve branşlara göre tasarlanmış asistan menüsü değişik meslek alanlarını kapsayan internet tanıtımına olanak sağlıyor. İster zanaatkar, ister avukat, ister turizmci, ister KOBİ, birçok sektörün ihtiyaçlarına göre tasarlanmış şablonlar, örnek metinler ve grafikler sayesinde profesyonel tarzda içeriği zengin web sitesi tasarımını mümkün kılıyor. Kullanıcı, alternatif olarak örnek şablonları kendi ihtiyaçları doğrultusunda yeni sayfalarla ve içeriklerle zenginleştirebiliyor. Buna ilave olarak Dinamik Slayt Gösterimi, Sohbet Odası, Müşteri Hizmetleri, Anket, Resim Galerisi gibi değişik modüller ve nesneler kolaylıkla sayfalara eklenebiliyor. Yüzlerce renk ve sayfa şema örneği içinden ihtiyaçlara özgü tasarım oluşturulup, ön izleme üzerinden web sitesi son kez kontrol edilebiliyor ve doğrudan program üzerinden yayınlanabiliyor. Tüm bunlar Windows uyumlu bir bilgisayar ile kullanıcı tarafından doğrudan yapılabiliyor.

Zengin Tasarım Nesneleri
İşletmeye özgü bir web sitesi tasarımı için işletmenin logosu, işletmeye ait resimler ve tanıtım malzemeleri kolaylıkla birkaç kısa komut ile sayfalara yerleştirilebilir. Kişiye ve işletmeye ait resimlerin, ürün resimlerinin ve diğer görsel malzemelerin izinsiz bir şekilde kopyalanması özel bir resim koruma yöntemiyle engellenebiliyor. Resim Koruma yönteminin metni, tasarımı ve boyutları kullanıcı tarafından belirleniyor. Web sitesinin her zaman ve her yerden, hatta PDA, cep telefonu ve el bilgisayarı üzerinden de profesyonel bir şekilde görüntülenmesi web to date tarafından sağlanıyor. Bunun yanı sıra excel tabloları, ürün listeleri, etkinlik takvimleri rahatlıkla istenilen sayfalara taşınabiliyor ve eklenebiliyor. Bir başka nesne ile anketler düzenlenip, müşteri memnuniyeti ölçülebiliyor.

Bu yazılımla internet sitesini hazırlayan işletmeler, Dinamik Slayt Gösterimi, Web Günlüğü, Zaman Yönetici ve Podcast destekli nesnelerle müşterileriyle çok kolaylıkla iletisimde bulunabiliyor, diğer modern Web 2.0 nesneleri ile internet sitesini canlı ve aktif hale getirebiliyor. Hava durumu, yol güzergahı vs. gibi çevrimdışı HTML kodları ve PHP bazındaki diğer nesneler sayfalara eklenebiliyor.

Profesyonel bir web sitesi tasarımı için Data Becker, yazılımı çok çeşitli şablonlarla zenginleştirdi. Bu şablonlar değişik grafik ve renkler içermekte. Tüm şablon örnekleri rahatlıkla birkaç kısa komut ile yenilenebiliyor veya değiştirilebiliyor. Foto Galerisi üzerinden sayfaların görsel zenginliğinin sağlanması, „Künye“, „İletişim“, „Hakkımızda“ sayfalarının örnek metinlerle otomatik olarak program tarafından doğrudan oluşturulması, web to date programının diğer güçlü yanlarıdır.

Fiyatı ve Satış Noktaları
„Web to date Türkiye“ Mayıs 2010 tarihinden itibaren Türkiye`de piyasaya sürülecektir. Fiyatı 349,00 TL olacak web to date Türkiye`nin önde gelen bilgisayar mağazalarında, internet mağazalarında ve Türkiye genelinde bayiilerde satışa sunulacaktır. Ürünün Türkiye`deki satış ve pazarlama yetkileri merkezi Bursa`da bulunan Compass Cooperation Ltd. şirketine aittir.
Bunun yanı sıra program internet üzerinden Data Becker`e ait www.todate.com.tr adresinden temin edilebilir. Bu sayfa üzerinden ayrıca program üzerine ayrıntılı bilgi edinilebilir ve program tüm fonksiyonlarıyla deneme amaçlı kullanılmak için indirilebilir.

Data Becker Hakkında
Data Becker yazılım, yazılım kitapları,, dergiler ve IT malzemeleri üreten ve pazarlayan merkezi Almanya`nın Düsseldorf şehrinde bulunan bir Alman firmasıdır. Ağırlıklı olarak e-ticaret kuruluşlarına, her türden işletmelere, ticari kuruluşlara yönelik profesyonel yazılım çözümleri geliştiren Data Becker, çağdaş Web 2.0 uyumlu ürünlerle ve e-ticaret yazılımları ile müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Bunun son örneği; İçerik Yönetim Sistemi, Sanal Mağaza, E-posta üzerinden pazarlama gibi çözümler içeren „to date“ yazılım zinciridir. Yayınevi olarak da çalışmalarını sürdüren Data Becker, başta Dijital Fotoğrafçılık olmak üzere değişik konular üzerine kitapların yanı sıra PC Praxis ve Webseling gibi dergileri de periyodik olarak yayınlamaktadır. Program tasarımı dışında bilgisayar bileşenleri sektörüne özgü kartuş, toner, yazıcı kağıtları, temizlik malzemeleri gibi sarf malzemeler de üreten Data Becker, Türkiye pazarına Web to date ile ilk adımını atmış olmaktadır.

Yorumlar (5) -

web yazılım uzmanı
web yazılım uzmanı Turkey
06.09.2010 01:22:16 #

Data becker'ın daha önce bazı çözümlerini kullanmıştık ve memnun kalmıştık. Bakalım bu sefer ne yenilikler getirecekler?

Yanıtla

biri
biri Turkey
31.03.2011 13:13:20 #

Deneyip görmemiz lazım görmeden yorum olmaz Smile

Yanıtla

telefon sohbet
telefon sohbet Turkey
24.08.2011 10:28:47 #

todate.com da bile bu kadar acıklama yok teşekkürler

Yanıtla

admin
admin Turkey
24.08.2011 23:18:30 #

Teşekkürler, todate tr'da demo talebi olması lazım.. Daha da detay için demo işe yarayacaktır Smile

Cem

Yanıtla

kemal
kemal Turkey
05.10.2011 03:15:50 #

todate.com.tr adresinden 10 günlük ücretsiz demo programı indirilebilir. Ayrıca, ürün yıl sonuna kadar 20% indirimli satışa sunulmuş. İndirimden faydalanmak için kupon koduna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
http://www.todate.com.tr/magaza/daha-frsat.php

Yanıtla

Yorum ekle

biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading

Hakkımda...

Cem KEFELİ

Electronics and
Telecommunication Eng.
devamı...


Son yapılan yorumlar...

Comment RSS

Yasal bir uyarı...

Disclaimer"Bu web sitesinde görmüş olduğunuz bilgilerin, dokümanların ve diğer materyallerin kullanılmasından doğabilecek hiç bir sorumluluktan site sahibi sorumlu tutulamaz. Web sitesi içerisinde yer alan yazılar, yorumlar, resimler ve diğer tüm içerikler yalnızca sahibinin görüşünü yansıtmakta olup içeriğin sahibi kişilerin çalıştığı kurumları bağlayıcı hiç bir nitelik taşımamaktadır. Yapılan tüm alıntılar mutlaka kaynak gösterilerek verilmeye çalışılmaktadır. Web sitesi içerisinde bulunan ilgili materyaller, ilgili yasal kurumlar tarafından uygun görülmemesi durumda kaldırılacaktır."
General