Previous
Next

Windows Live Messenger(WLM) 2009, MSN 9, dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma programının son versiyonu

by Cem Kefeli 12. Kasım 2009 12:16

Microsoft Windows Live Messenger - MSN 2009Windows Live Messenger(WLM) 2009, MSN 2009, dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma programının son versiyonu.
Dünyanın en çok kullanılan anlık iletişim programı olan Windows Live Messenger son versiyonu olan 2009'da birçok yeni ve farklı özellik bulunduruyor. Son sürümde grafiksel arayüzü biraz daha değiştirilmiş ve yumuşatılmış. Yeni eklenen özellikler ile interneti daha verimli kullanmanıza ve arkadaşlarınızla daha fazla iletişim içinde olmanızı sağlıyor. Model alınan yapı ise daha çok Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerini andırıyor.

Mesela, yenilikler bölümü ile arkadaş listenizdeki kişilerin değiştirdikleri resimleri, kişisel iletilerini küçük bir alandan takip edebiliyorsunuz. Tıpkı Facebook'taki o bunu yaptı, şu şunu yazdı alanı gibi. Ayrıca bu güncellemelere mesaj da yazabiliyorsunuz artık. Dediğim gibi web üzerinden çalışan paylaşım sitelerinin bir masaüstü uygulaması haline bürünüyor yavaş yavaş msn... Program arayüzünü kişiselleştirmek için ayrı bir sahne modu da yaratılmış, böylece skin desteği tam anlamıyla sağlanmış. Daha önceki versiyonlarda sadece renk değiştirilebiliyorken bu versiyonda istediğiniz arkaplanı kullanabiliyorsunuz.

Etiketler: , , , , ,
Kategoriler: Teknoloji

Yorum ekle

biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading

Hakkımda...

Cem KEFELİ

Electronics and
Telecommunication Eng.
devamı...


Son yapılan yorumlar...

Comment RSS

Yasal bir uyarı...

Disclaimer"Bu web sitesinde görmüş olduğunuz bilgilerin, dokümanların ve diğer materyallerin kullanılmasından doğabilecek hiç bir sorumluluktan site sahibi sorumlu tutulamaz. Web sitesi içerisinde yer alan yazılar, yorumlar, resimler ve diğer tüm içerikler yalnızca sahibinin görüşünü yansıtmakta olup içeriğin sahibi kişilerin çalıştığı kurumları bağlayıcı hiç bir nitelik taşımamaktadır. Yapılan tüm alıntılar mutlaka kaynak gösterilerek verilmeye çalışılmaktadır. Web sitesi içerisinde bulunan ilgili materyaller, ilgili yasal kurumlar tarafından uygun görülmemesi durumda kaldırılacaktır."
General