Previous
Next

Hayatımıza yeni bir sosyal ağ daha giriyor: Centrl

by Cem Kefeli 24. Ekim 2009 15:00

CentrlMerkezi New York'ta bulunan mobil sosyal ağ şirketi Centrl'ın Türkiye pazarında, lokasyon uygulamaları konusunda faaliyet gösteren Infotech ile işbirliğine başladığı bildirilmiş.

Yapılan açıklamada, işbirliği çerçevesinde Infotech'in veri tabanındaki 360 binden fazla Türkiye'ye ait güncel nokta bilgilerine (POI), Centrl'in 550 bin sosyal ağ kullanıcılarının da erişebileceği ifade edilmiş. Açıklamada, Centrl'ın şu anda iPhone, Android, BlackBerry ve Nokia telefonlarında ve Facebook, MySpace, Hi5, Ning, Bebo, Friendster, Orkut, iGoogle, iTimes sosyal ağlarında çalıştığı ve kullanıcılara, bulundukları yere özel restoranlar, sinemalar, iş yerleri ve para tasarruf ettirici öneriler sunduğu belirtilmiş. Ayrıca, Centrl kullanıcılarının, isterlerse arkadaş ve ailelerinin nerede olduklarını görebildikleri ve tüm kullanıcılar ile ücretsiz mesajlaşabildikleri kaydedilmiş.

Hadi hayırlısı olsun bakalımSmile. Artık hayatımız yavaş yavaş sosyal ağlardan ibaret olmaya çoktan başlamıştı zaten. Eksikliğini çeker olduk 2 gün facebook'ta dolaşmasak. Hatta şuradaki yazımı okursanız(WEB sayfama kim, nasıl gelmiş?) halkımızın Facebook'u nasıl da benimsediğini çok rahat anlayabilirsiniz Laughing... Kolay kaynaşırız biz Centrl ile...

Kaynaklar: Habertürk (Bir sosyal ağ daha hayatımıza girecek)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Kategoriler: Güncel | Teknoloji

Yorum ekle

biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading

Hakkımda...

Cem KEFELİ

Electronics and
Telecommunication Eng.
devamı...


Son yapılan yorumlar...

Comment RSS

Yasal bir uyarı...

Disclaimer"Bu web sitesinde görmüş olduğunuz bilgilerin, dokümanların ve diğer materyallerin kullanılmasından doğabilecek hiç bir sorumluluktan site sahibi sorumlu tutulamaz. Web sitesi içerisinde yer alan yazılar, yorumlar, resimler ve diğer tüm içerikler yalnızca sahibinin görüşünü yansıtmakta olup içeriğin sahibi kişilerin çalıştığı kurumları bağlayıcı hiç bir nitelik taşımamaktadır. Yapılan tüm alıntılar mutlaka kaynak gösterilerek verilmeye çalışılmaktadır. Web sitesi içerisinde bulunan ilgili materyaller, ilgili yasal kurumlar tarafından uygun görülmemesi durumda kaldırılacaktır."
General