Previous
Next

Emlak Portalı

by Cem Kefeli 9. Ocak 2009 12:33

Demo için lütfen burayı tıklayınız...

  • Emlak portalı uygulaması, emlakçıların kulanıcı etkileşimli web sayfalarıyla müşterilerine internet ortamında kolayca ulaşabilmesine imkan sağlamaktadır.
  • Tüm emlak kayıtları sistem yöneticisi tarafından denetlenebilmektedir. İstenilen emlak kayıtları güncellenebilmekte, silinebilmekte ve elden çıkarılan emlaklar bir arşiv oluşturulabilmesi için silinmesine gerek kalmadan pasifleştirlerek kullanıcılara gösterilmemesi sağlanmaktadır. Pasifleştirilen emlaklar tekrar aktifleştirilebilmektedir.
  • Emlak düzenleme penceresi yardımıyla emlağa ait resimler kullanıcı arabirimi sayesinde otomatik olarak sunuyuya gönderilmekte ve yeniden adlandırma işlemleri otomatik olarak yapılmaktadır.
Emlak PortalıŞekil 1 : En son eklenen aktif emlaklar penceresi

Emlak portalı için ana sayfa olarak da düşünülebilecek bu sayfa en son eklenen 5 (İstenilen sayıda belirlenebilir) aktif emlak için bir listeleme yapmaktadır. Bu sayfada her bir emlak için emlak kodu, şehir, ilçe, semt, emlak türü, emlak durumu, fiyatı, oda sayısı, daire alanı, ısıtma türü, bulunduğu kat bilgileri listelenmektedir. Bu sayfa yardımıyla kullanıcıya son emlaklar hakkında genel bir bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.
 
Emlak PortalıŞekil 2 : Emlak için ayrıntılı listeleme penceresi

Seçilen bir emlak için ayrıntılı listeleme sayfası bir emlak için detaylı bilgileri göstermektedir. Bu sayfada genel bilgiler bölümünde; il, ilçe, semt, adres, emlak türü, emlak durumu, fiyatı, aidat, yapım yılı, bina zemin alanı, daire alanı, bahçe alanı, salon alanı, banyo alanı, mutfak alanı, balkon alanı, binadaki daire sayısı, binadaki kat sayısı, bulundugu kat, ısitma türü, oda sayısı, balkon sayısı, salon sayısı, tuvalet sayısı, mutfak sayısı, banyo sayısı, notlar, Resimler bölümünde emlağa ait resimler gösterilmektedir.

Ayrıntılı bilgiler bölümünde; merkezi ısıtma, kombi, şofben, sıcak su, doğal gaz, oturan kişi, otopark, asansör, güvenlik, manzara, jeneratör, kablo TV, uydu TV, teras, balkon, şömine, tenis kortu, basketbol sahası, valeybol sahası, yüzme havuzu, plaj, fitness center, oyun parkı, kapıcı, jakuzi, hidrafor, müstakil, bahçe, su deposu, çelik kapı, iç boya durumu, dış boya durumu gibi öğerlerin var olup olmadığı ile ilgili verilere ulaşılmaktadır.

Önemli birimlere uzaklıklar bölümünde; Şehir merkezine, İlçe merkezine, Hastaneye, Metroya, Plaja, İtfaiyeye, Polise, Jandarmaya, Otoyola, Havaalanına, Posta merkezine, Otogara, Otoparka, Otobüs hattına, Limana, Süpermarkete, Alışveriş merkezine gibi bazı önemli birimlere olan emlak uzaklıktarı verilmektedir
 

Emlak PortalıŞekil 3 : Tüm emlakları listeleme penceresi

Bu sayfada tüm emlaklar eklenme tarihi önceliğine göre listelenmektedir. Bu sayfa yardımıyla her bir emlak için il, semt, emlak türü, emlak durumu, fiyatı gibi genel bilgilere ulaşılabilmektedir. İlgili emlağın seçilmesi durumunda o emlağa ait ayrıntılı bilgiler listelenmektedir.

 
Emlak PortalıŞekil 4 : Emlak arama penceresi

Emlak arama yordamı sayesinde arama peceresi kullanırarak istenilen özelliklerdeki(semt, fiyat aralığı, emlak türü, emlak durumu vb.) emlaklara kolayca erişim sağlanabilmektedir. Diğer arama yordamlarından farklı olarak çift aşamalı arama gerçekleştiren bir yazılım oluşturulmuştur. İlk aşama olarak belirtilen özelliklerin tümünü sağlayan kayıtlar taranmaktadır. Tüm özelliklerin sağlanamaması durumunda ikinci aşama olarak farklı öğeleri için uyum sağlayan kayıtlar bulunarak uyum sağlayan öğeler farklı renkte boyanarak listelenmektedir. Bu özellik kullanıcının daha verimli aramalar yapmasına olanak sağlamaktadır.
 

Emlak PortalıŞekil 5 : Yönetici sayfası

Yönetici sayfası yardımı ile yöneticiler kolayca emlak oluşturabilmekte, daha önce oluşturduğu emlakları silebilmekte, aktifleştirebilmekte ve pasifleştirebilmektedir. Id, emlak türü, emlak durumu, fiyatı, semt, il ,ilçe gibi farklı kriterlere göre artan ve azalan sıralamalar yapılabilmekte ve böylece istenilen emlak grupları bir araya toplanabilmektedir.

 

 
Emlak PortalıŞekil 6 : Yönetici için emlak düzenleme penceresi

Yönetici sayfasının bir bölümünü oluşturan emlak düzenleme yordamı sayesinde emlakların tüm özellikleri kolayca güncellenebilmekte istenilen resimler kullanıcı arabirimi yardımıyla sunucuya kolayca gönderilebilmektedir. Eklenen resimler istenilmesi durumunda değiştirilebilmekte ve silinnebilmektedir.
 

Yorumlar (2) -

bilgisayar
bilgisayar Turkey
24.6.2009 15:03:38 #

bu yazılım ücretsizmi nerden temin edebiliriz

Yanıtla

onur
onur Turkey
21.8.2009 15:42:51 #

Hocam bu portalı nerden temin edebiliriz? Ücreti hakkında bilgi verirmisiniz?

Yanıtla

Yorum ekle

biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading

Hakkımda...

Cem KEFELİ

Electronics and
Telecommunication Eng.
devamı...


Son yapılan yorumlar...

Comment RSS

Yasal bir uyarı...

Disclaimer"Bu web sitesinde görmüş olduğunuz bilgilerin, dokümanların ve diğer materyallerin kullanılmasından doğabilecek hiç bir sorumluluktan site sahibi sorumlu tutulamaz. Web sitesi içerisinde yer alan yazılar, yorumlar, resimler ve diğer tüm içerikler yalnızca sahibinin görüşünü yansıtmakta olup içeriğin sahibi kişilerin çalıştığı kurumları bağlayıcı hiç bir nitelik taşımamaktadır. Yapılan tüm alıntılar mutlaka kaynak gösterilerek verilmeye çalışılmaktadır. Web sitesi içerisinde bulunan ilgili materyaller, ilgili yasal kurumlar tarafından uygun görülmemesi durumda kaldırılacaktır."
General