Previous
Next

T.C Kocaeli Üniversitesi proje takip programı v1.1b

by Cem Kefeli 8. Ocak 2009 08:34

Yorumlar (6) -

selahattin akın
selahattin akın
21.04.2009 04:54:59 #

bu proğramı nasıl indirebilirim

Yanıtla

selahattin akın
selahattin akın Turkey
21.04.2009 04:57:58 #

bu programı nasıl alabilirim

Yanıtla

Mehmet Değirmenci
Mehmet Değirmenci
25.04.2009 01:11:03 #

Merhabalar,
Programın görüntülerine göz gezdirdim. Proje takibini kayıtlar altında tutabilmek ve düzenli bir bilgi halinde görebilmek için orta düzeyli bir program olduğunu ilk izlenimlerimden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim. Fakat burada programı yaparken her zaman unuttuğumuz ya da uğraşmak istemediğimiz bazı eksiklikleri dile getirmem gerekecek. O eksikliklerden "tasarım ve grafik kullanımı" olmaması başı çekiyor. Onu takiben programın arayüzünün geliştirilerek güçlü grafik ve daha kolay menüler, verilere daha kolay erişim sağlanması, ekrandaki verilerin karmaşık bilgi yığını gibi durmasının önünde olacağını düşünüyorum. Programa da 10 üzerinden 5 veriyorum. Wink

Yanıtla

admin
admin
25.04.2009 01:52:53 #

Mehmet Merhaba,

Öncelikle yorum yaparak yazıya renk kattığın için teşekkür ediyorum. Bundan sonrası için söylediğin her öğeyi ayrı ayrı değerlendireceğim. Fakat şunu da belirtmek isterim; Bir yazılım yaparken her zaman insanın o yazılımı mükemmel bir şekilde yapabilmesi için bolca vakti olmuyor. Genellikle bir proje geliyor, "Acil bu, 15 güne yetişmesi gerekiyor.." deniliyor örneğin. Yani ben bunu bir planlıyayım, bakalım bug çıkmadan, sağı solu dökülmeden yapılabilmesi için ne kadar süre makul olur deme şansım olmuyor çoğu zaman. Eğer "Bu iş kaliteli ve güzel bir şekilde 45 günde biter ancak.." derseniz de o zaman, "Süre çok uzun, bu şekilde olmaz.." gibi bir yanıt da alma ihtimaliniz %80. Yani burada yazılımı alan tarafın istekleri ve talepleri çok önemli. Eğer yazılımı alan kişi, "Tamam. Arayüzü, işlevselliği filan çok fazla sallamayalım, bence önemli olan yazılımın yaptığı iş.." gibi birşey diyorsa çok da yapacak bişey olmuyor açıkçası. Yani bir bakıma yazılımın hal ve gidişatını yazılımı alan kişi belirliyor. Ondan sonrası programı geliştiren kişinin zaman durumuna kalmıştır tamamem.

Yorumun için tekrar çok teşekkür ediyor ben de yorumuna 10 üzerinden 4 veriyorum  WinkSmile
Ayrıca diğer projelerim için de yorumlarını beklerim...Smile

Yanıtla

acemi
acemi Turkey
19.03.2011 11:43:11 #

bu proramı nasıl ındırebılırım

Yanıtla

admin
admin Turkey
20.03.2011 17:31:58 #

Acemi malesef indiremezsin Smile

Yanıtla

Yorum ekle

biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading

Hakkımda...

Cem KEFELİ

Electronics and
Telecommunication Eng.
devamı...


Son yapılan yorumlar...

Comment RSS

Yasal bir uyarı...

Disclaimer"Bu web sitesinde görmüş olduğunuz bilgilerin, dokümanların ve diğer materyallerin kullanılmasından doğabilecek hiç bir sorumluluktan site sahibi sorumlu tutulamaz. Web sitesi içerisinde yer alan yazılar, yorumlar, resimler ve diğer tüm içerikler yalnızca sahibinin görüşünü yansıtmakta olup içeriğin sahibi kişilerin çalıştığı kurumları bağlayıcı hiç bir nitelik taşımamaktadır. Yapılan tüm alıntılar mutlaka kaynak gösterilerek verilmeye çalışılmaktadır. Web sitesi içerisinde bulunan ilgili materyaller, ilgili yasal kurumlar tarafından uygun görülmemesi durumda kaldırılacaktır."
General