Previous
Next

Ağ üzerinden görüntü aktarımı

by Cem Kefeli 7. Ocak 2009 07:15

Şekil 1 : Sunucu görevi için görüntü ve görüntü ayarları penceresi
 
 
Şekil 2 : İstemci görevi için görüntü ve görüntü ayarları penceresi
 

Şekil 3 : Sunucu görevi için istemcilerle mesajlaşma penceresi
 
 
Şekil 4 : İstemci görevi için sunucu ile mesajlaşma penceresi
 

Yorumlar (3) -

sezgin
sezgin Turkey
12.06.2009 06:12:42 #

selamlar uygulamanda dikkatimi, ağ üzerinden yayın yapması çekti
. soket programlamayı öğrenmek istiyorum. bunu geliştirirken hangi sınıfllar ve nerelere dikkat etmem gerektiği konusunda bana yardımcı olurmsuun
kaynak kodların açık olup olmadığını bilmiyorum o yüzden, sadece başlıkları bile versen yeter-görüntü aktarımı ile ilgili-.

Yanıtla

mkenger
mkenger Turkey
19.08.2009 15:41:51 #

22 yıllık devlet memuruyum. yaklaşık 4000 bilgisayarın bağlı olduğu MEOP milli emlak otomasyon projesini kullanıyorum. her yıl yollarda seminer görmek için en az 2 defa geziyorum. benim çektiğim çile önemli değil devletimin yol ve harcırah masrafları daha uygun yerlere kullanılabilir. bu yazılım ile merkezden seminer verilse izleyiciler bulundukları yerden soru sorabilseler kaydedebilseler daha sonra yeniden izleyebilseler... NE KADAR GÜZEL VE FAYDALI OLURDU

Yanıtla

admin
admin United States
19.08.2009 23:38:08 #

Mustafa Bey Merhaba,
Bence söylediklerinizde son derece haklısınız. Zaten bu konu ile ilgili büyük firmaların geliştirmiş olduğu çok büyük ve etkileyici projeler de var. Genel olarak telepresence servisi olarak isimlendiriliyor, fakat bu uygulamanın yanında çok daha devasa uygulamalar. http://en.wikipedia.org/wiki/Telepresence adresinden daha detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Bu şekilde büyük bir tasarruf sağlanacağı çok açık. Umarım günü geldiğinde bu yazılımlar daha etkin bir şekilde kullanılır.. Yorumunuz için teşekkür ediyorum..

Yanıtla

Yorum ekle

biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading

Hakkımda...

Cem KEFELİ

Electronics and
Telecommunication Eng.
devamı...


Son yapılan yorumlar...

Comment RSS

Yasal bir uyarı...

Disclaimer"Bu web sitesinde görmüş olduğunuz bilgilerin, dokümanların ve diğer materyallerin kullanılmasından doğabilecek hiç bir sorumluluktan site sahibi sorumlu tutulamaz. Web sitesi içerisinde yer alan yazılar, yorumlar, resimler ve diğer tüm içerikler yalnızca sahibinin görüşünü yansıtmakta olup içeriğin sahibi kişilerin çalıştığı kurumları bağlayıcı hiç bir nitelik taşımamaktadır. Yapılan tüm alıntılar mutlaka kaynak gösterilerek verilmeye çalışılmaktadır. Web sitesi içerisinde bulunan ilgili materyaller, ilgili yasal kurumlar tarafından uygun görülmemesi durumda kaldırılacaktır."
General